tarihinde yayınlandı Yorum yapın

En Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Hızlı kilo almak için birçok yöntem mevcuttur. Ancak bu yollardan bazıları sağlık açısından faydalı değildir. Kilo aldıran cips, kola gibi yiyecek ve içecekler aynı zamanda zararlı önerilmeyen besinlerdir. En hızlı şekilde kilo almak için birkaç yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

BULK kilo aldırıcı toz kullanmak.

En hızlı sürede kilo almak için ilk akla gelen kilo aldırıcı takviye tozları kullanmaktır. Birçok markanın farklı içeriklerde üretmiş oldukları gıda takviyelerini bulmak mümkündür. Ülkemizde ve dünya genelinde en çok satılan marka Bulk kilo aldırıcı tozdur. 3 farklı aroması sayesinde birçok kişi tarafından çok kolay içilmekte ve tercih edilmektedir. İştah açıcı özelliği sayesinde kişinin kolay kilo almasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca zengin içeriği ile vücudun protein ihtiyacını da gözeterek karşılayabilmektedir. Tamamen doğal bileşenlerden oluşmakta olup gluten içermemesi diğer markalardan onu ayıran en belirgin özelliktir. Ortalama 1 haftada 4-6 kg almanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca diyetisyenler tarafından da önerilen en sağlıklı kilo alma yöntemidir. Sizler de denemek isterseniz almış olduğum Bulk kilo aldırıcı linkini buradan paylaşıyorum. https://www.kilodukkani.com/urun/skip-bulk-kilo-aldirici-gida-takviyesi/

Yağlı yiyecekler tüketmek.

Besin değeri yağ oranı yüksek yiyecekler tüketmek en hızlı kilo alma yöntemlerinden biridir. Karbonhidrat ve protein kaynaklı besinler sağlıklı kilo alma konusunda yağ oranı yüksek yiyeceklere göre daha fazla tercih edilebilmektedir. Ancak yağ oranı yüksek gıdalar hızlı bir şekilde kilo almanıza destek sağlamaktadır. Vücudunuz için en sağlıklı yağ oranı yüksek 5 yiyecek şunlardır:

 1. Yağlı balık,
 2. Bitter çikolata,
 3. Avokado,
 4. Fındık,
 5. Chia tohumları.

Yukarıda yazan yiyeceklere ek olarak kahvaltılarda peynir tüketimi ve yemeklerde zeytin yağı kullanılması da önemlidir. Bu sayede kişi ortalama hafta 5 kilo alabilmektedir.

Gece uyumadan önce yemek yemek.

Geceleri uyumadan önce mutlaka kendinize 1 öğün daha eklemelisiniz. Çünkü yatağa gidildikten sonra vücut hareketsiz kalacaktır. Bu sayede hemen yatmadan önce tüketilen yiyecekler sindirimi zor alacak ve vücutta kalması sağlanacaktır. Gün içerinde öğünlerde tüketilen yiyecekler hareket il kolay şekilde yakılabilmektir. Aslında işin özeti şu şekildedir. Nasıl ki kilo vermek isteyen birine spor yapması ve hareket etmesi isteniliyorsa kilo almak isteyen bireyden de hareketsiz kalması istenilecektir. En hızlı kilo alma yöntemlerinden biri olarak son yılarda diyetisyenler tarafından da sıkça önerilmektedir. Sağlıklı bir şekilde bu yöntemin olması adına gece yatmadan önce şunları tüketebilirsiniz.

 1. Ilık ballı süt,
 2. Haşlanmış sebzeler,
 3. Peynir veya peynirli yiyecekler,
 4. Cici bebe süt ile,
 5. Çikolata sürülmüş 1-2 dili ekmek.

Kalorisi yüksek yiyecekler tüketmek

Tüketilen besinler vücutta sindirilerek belirli bir kalori almamıza yardımcı olmaktadır. Kalori miktarı yüksek besinler ise bizim tüketmiş olduğumuz kaloriden fazlasını vücutta depolayacaktır. Bu nedenle öğünlerimizde kalori oranı yüksek ve kilo aldırma konusunda en etkili 5 besini sizlerle paylaşıyoruz:

 • Tahin,
 • Tam yağlı beyaz peynir,
 • Fıstık ezmesi,
 • Soslu makarna,
 • Fındık.

Yukarıda yer alan yiyecekleri hızlı kilo almak isteyen birçok kişi öğünlerinin vazgeçilmezi haline getirmektedir. Kişinin sabahları fazla miktarda süt ve peynir tüketmesi oldukça önemlidir. Özellikle yağı alınmamış beyaz süt ürünleri fazla kilo alınmasını sağlamaktadır. Tatlılarda kabak ve fındık tüketilmesi de hızlı sürede kilo almanıza yardımcı olacaktır. Kısaca bu 5 besinin en az 2 tanesi öğünlerde yer almalıdır.

Sizlere kısaca en hızlı ve en kolay kilo alma yöntemlerini anlatmaya çalıştık. Vücudunuzun görüntüsü sizleri rahatsız ediyor ise kilo alma önerilerini dikkat almalısınız. Sağlıklı bir şekilde kilo almak vücut için zararlı değil aksine faydalıdır. Birçok anne ve baba çocuğunun beslenmesine bu şekilde dikkate ederek küçük yaşta kilo almalarına ve kas yapılarının güçlü olmasına destek sağlamaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir